piotr

Piotr Moliński- architekt krajobrazu, właściciel strony

Roślinami i ogrodami interesuje się od dzieciństwa. Wraz z dziadkiem pieliłem rabaty na działce , sadziłem paprykę i doglądałem pomidorów w szklarni. Ogrodnictwo to moja pasja i sposób na życie. Nie wyobrażam sobie życia bez uprawiania kwiatów. Od najmłodszych lat czytałem książki ogrodnicze i czasopisma. Rozmnażałem i uprawiałem wiele roślin doniczkowych. Obecnie mam mały ogród i działkę, na której uprawiam bardzo wiele roślin ogrodowych- drzewa , krzewy iglaste i liściaste, byliny, rośliny jednoroczne i trawy ozdobne.

Z wykształcenia jestem architektem krajobrazu. Pracę inżynierską ukończyłem z wyróżnieniem. Tematem pracy było zagospodarowanie terenu Parku Jaworek w Tychach.

Interesuje się również projektowaniem i sztuką ogrodową. Posiadam bardzo dużą wiedzę z uprawy i pielęgnacji roślin oraz ochrony roślin przed szkodnikami i chorobami.

Od 6 lat jestem związany ze stroną PoradnikOgrodniczy.pl. Piszę również wiele artykułów ogrodniczych i opisuję rośliny na internetowej encyklopedii roślin oraz projektuje i wykonuje ogrody.

ZESPÓŁ

powrót